Při sestavování odměn myslete na to, že je třeba nabídnout 5-12 zajímavých dárků za příspěvek. Odměny by měly být exkluzivní pro crowdfundigovou kampaň neboli takové, které nelze sehnat jinak, než přispěním na váš projekt v rámci crowdfundigové kampaně. Pohled do zákulisí či setkání s autory je vždy zajímavou možností.

Cena za odměnu by měla zohlednit případné poštovné a vaše náklady na její přípravu. Proto se nevyplácí nabízet odměny za cenu nižší, než je 100 Kč. Nejvíce příspěvků můžete očekávat v rozmezí 200 – 300 Kč.

Počítejte s tím, že někteří lidé vám rádi přispějí bez nároku na odměnu. V tom případě můžete nabídnout odměnu, která vás nebude stát prakticky nic – jako například děkovný email.

Nabídněte také pár odměn v řádu deseti tisíců. Počítejte s tím, že čím vyšší cena odměny, tím nižší by měly být náklady, které s poskytnutím odměny budete mít. Přispěvatel, který podpoří váš projekt v této částce, bude chtít většinu přispěných peněz věnovat projektu a ne samotné odměně. Dobrým tipem na tento druh odměn je večeře se zakladateli projektu či soukromé vystoupení v případě projektu z uměleckého odvětví.

Napište svůj komentář

O Crowderu

Crowder pomáhá kreativcům, inovátorům a podnikavcům zorientovat se v českém i zahraničním crowdfundingu.

Sledujte nás

Nejnovější články