Indiegogo vydalo svou bilanci za rok 2015. A jaké jsou výsledky? Více než 2,5 miliónu lidí z 226 zemí přispělo v 175 479 kampaních. Pojďme se podívat na nejlepší z nich:

Nejúspěšnější kampaň roku 2015: moderní včelín

Světe div se, za rok 2015 se na Indiegogo nepyšní nejvyšší vybranou částkou supermoderní chytré zařízení, ale včelín. Projekt Flow Hive vybral 12 miliónů dolarů od 37 000 nadšenců, kteří chtějí včelařům při sběru ulehčit práci a včely méně stresovat.

Nejúspěšnější filmovou kampaní, která nejrychleji získala 2 milióny dolarů a vybrala nejvíce příspěvků za prvních 24 hodin od spuštění, se stal projekt Super Troopers 2. Fanoušci kultovního filmu Super Troopers očividně nezklamali.
Za zmínku stojí také seriál ConMan, který mapuje prostředí sjezdů fanoušků science fiction. ConMan se stal webovým seriálem s historicky nejúspěšnější crowdfundingovou kampaní. Na nové epizody se vybralo celých 3,1 miliónu dolarů.

Nejlepší kampaně z oblasti technologií a vývoje

Z oblasti technologií v žebříčku nikoho nepřekvapí chytré systémy, ale v top 5 najdeme i další zajímavé technologické vychytávky:
Sondors Electric Bike (vybráno 6 mil dolarů) – cenově nejdostupnější e-kolo (v rámci kampaně bylo prodávané za 4-6 tisíc Kč)
 
Micro Drone 3.0. (vybráno 3 mil dolarů) – mini dron pro každého
Oomi Smart Home System (vybráno 1.7 mil dolarů) – chytrý domácí systém pro zábavu, bezpečnost a pohodlí
Neptune Suite (vybráno 1.1. mil dolarů) – chytré hodinky s rozšířením do podoby smartphonu, tabletu, klávesnice a headsetu
Opal Nugget Ice Maker (vybráno 2.7 mil dolarů) – výrobník měkkého kostkového ledu

Fundraising: Humans of New York využívá svou sledovanost pro pomoc charitativním projektům

Indiegogo se také pochlubilo nejúspěšnějšími kampaněmi ze své funraisingové odnože, portálu www.generosity.com. Které to byly?
Hned dvě z výčtu nejúspěšnějších fundraisingových kampaní na Generosity.com má na svědomí organizace Humans of New York. První z nich díky příspěvkům v hodnotě skoro 1,5 miliónu dolarů vyslala děti z newyorské čtvrti Brownsville proslulé svou kriminalitou, na exkurzi do Harvardu. Druhá kampaň podpořila částkou 2,3 miliónu dolarů Pákistánku Fatimu bojující proti moderní formě otroctví, která je v Pákistánu velmi rozšířená.
Mezi další úspěšné fundraisingové kampaně patří pomoc Nepálu po ničivém zemětřesení, nebo podpora výstavky kaple Martina Luthera Kinga ml.

Pojďme se složit na řecký dluh

Třešničkou na Indiegogo dortu za rok 2015 je kampaň na splacení řeckého dluhu. V té bylo vybráno skoro 2 milióny Eur. Nikoho ale nepřekvapí, že se cílová částka pohybovala o něco výš, konkrétně 1,6 miliardy Eur, a proto tato kampaň úspěšná nebyla. Každopádně zajímavý pokus.

Společně s vámi se už teď těšíme, jaké zajímavé projekty na Indiegogo přinese rok 2016!

Napište svůj komentář

O Crowderu

Crowder pomáhá kreativcům, inovátorům a podnikavcům zorientovat se v českém i zahraničním crowdfundingu.

Sledujte nás

Nejnovější články